O blogu i odrobina o mnie

Jeśli masz czas i interesuje Cię geneza tego bloga.

Witam Cię na moim [blogu]

Rozpoczęłam prowadzenie tego bloga z misją pojednania klientów i wykonawców usług z szeroko pojętej branży interaktywnej. Wiele lat spędziłam obsługując sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Zawsze chciałam dla wszystkich dobrze. Ochronić przed błędami, niepotrzebnymi wydatkami, przepalonym budżetem reklamowym itd. Jednak w pewnym momencie przyszło wypalenie i pomyślałam sobie, że zbiorę to całe moje doświadczenie, przeleje na "papier" i pomogę. Doprowadzę do tego, że inni tacy jak ja, jeszcze nie wypaleni będą doceniani przez klientów, których ja wyedukuje tym blogiem... Yghhmnnn.... także tego...

Zejdźmy na ziemię

Heroiczne to było zaiste. Tylko nie wiem skąd pojawił się u mnie pomysł :), że Ci, którzy moje godzinne gadanie puszczali mimo uszu, przyjdą na mojego bloga i będą się sami edukować. To co powstało zostanie jako historia moich heroicznych zrywów. Obecnie natomiast, zamierzam skupić się na tym co mnie fascynuje. Projektowanie graficzne, czyli te całe dizajny to będzie główny temat bloga. Postaram się tak dobrać tematy, żeby to było przydatne nie tylko dla Nerdów.

Rezygnacja z innych zainteresowań

Nie było łatwo przestać śledzić i praktykować całę masę tematów, które mnie interesują: projektowanie graficzne, fotografia, SEO, marketing - zwłaszcza ten internetowy, programowanie, tworzenie stron internetowych i wiele, wiele innnych wątków. Gdyby esencjalizm był nieżyjącym człowiekiem powiedziałabym, że przewraca się w grobie. Długo zastanawiałam się co wybrać. Każdy temat był dla mnie fascynujący i ciężko było mi, z któregokolwiek zrezygnować. Jednak pewnego dnia obudziłam się i nagle mnie oświeciło! Zrozumiałam, że dla mnie szalenie ważną rolę w życiu gra wygląd. Tak wygląd. To jak "coś" wygląda. Mam dobre samopoczucie i czuje się komfortowo gdy ja i moje otoczenie żyją w zgodzie z moim poczuciem estetyki. Zrozumiałam, że moje życie jest od dawna związane z dizajnem. To po prostu jest we mnie.

Branding, Ilustracja, Fotografia

Te trzy powyższe grają obecnie pierwsze skrzypce i kolejność ma tutaj istotne znaczenie. Branding - jego wizualne aspekty, czyli identyfikacja wizualna to obecnie mój konik i poświęcam dużo czasu na swoją edukacje i praktykę w tym zakresie. Ilustracja to takie marzenie, które staram się ziścić. Fotografia obecnie bardziej w swerze hobby, ale piękne kadry ewidentnie mnie kręcą. Pochłonęłam mnóstwo książek w temacie fotografii i spędziłam sporo godzin na praktyce. Także trochę wiem jak to światło łapać.

Trochę innych informacji o mnie.

Marzę o wielkich rzeczach, ale tak naprawdę rozczulają mnie drobiazgi.

Co lubię

Czarną kawę o poranku. Niebieskie niebo. Wschody i zachody słońca. Ciszę. Dźwięk skrzypiec i pianina. Szum fal ciepłego morza. Radość z drobiazgów. Rozmowę z interesującym człowiekiem. Dobrze wyglądać (to mi nie zawsze wychodzi...).