Prawna ochrona marki, rozmowa z rzecznikiem patentowym Mikołajem Lechem #028

Czy warto rejestrować nazwę lub logo? Co daje nam ochrona prawna marki i przed czym chroni? Czy R-ka w kółeczku to tylko prestiż, czy też wymierne korzyści finansowe dla przedsiębiorcy?

Mikołaj Lech Subskrybuj:
iTunes | Android | RSS

Prawna ochrona marki, rozmowa z rzecznikiem patentowym Mikołajem Lechem #028

Z prawną ochroną marki jest jak z ubezpieczeniem. Zazwyczaj myślimy o nim gdy przydarzy się coś złego. Tymczasem prawna ochrona marki jest w stanie pomóc w obniżeniu kosztów prowadzenia biznesu i oszczędzić czas na dochodzeniu swoich praw z nieuczciwą konkurencją. Niestety bywa również narzędziem wykorzystywanym przez oszustów.

Konrad Gurdak Subskrybuj:
iTunes | Android | RSS

Profesjonalna nazwa firmy lub marki, rozmowa z Konradem Gurdakiem #026

Opracować nazwę samodzielnie czy zatrudnić specjalistę? W czym nazwa wymyślona przez profesjonalistę będzie lepsza niż ta wymyślona samodzielnie? Ile kosztuje opracowanie nazwy? Co możemy zyskać na dobrej nazwie? Czy brać pod uwagę logo przy wymyślaniu nazwy? Może warto myśleć nad nazwą razem z projektantem? Co jeszcze może być nierozłączne z nazwą? Strategia, pomysł na markę? Co sprawdzać gdy tworzymy nazwę samodzielnie? Zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy z Konradem Gurdakiem z Syllabuzz.pl.

Rebranding rozmowa z Maciejem Tesławskim #025

Zmiana logo to nie jest rebranding.

Aneta Duk Subskrybuj:
iTunes | Android | RSS

Rebranding rozmowa z Maciejem Tesławskim #025

Marketing jest pełen niedomówień i rozbieżnych definicji. Jednak nie tyle błędne definicje powodują problemy, a brak zrozumienia chociażby słynnych 22 praw marketingu. W tym odcinku rozmawiam z Panem Maciejem Tesławskim najstarszym polskim strategiem o rebrandingu, który bardzo często jest mylony ze zmianą logo.