Aneta Duk
Generalizator

Na zdjęciu mamy drogę ponieważ generalizator wskazuje np. projektowanotwi najkrótszą drogę do uzyskania konkretnego "efektu" w danym programie.

To bardzo ciekawe pojęcie, którego prawie nikt nie zna. A powinno go znać wiele osób prowadzacych biznes. Generalizator to osoba, która bardzo dobrze zna obsługę jakiegoś programu. Zna go na pamięć każdą opcję, wszystkie jego możliwości. Co za tym idzie w podstawowy sposób umie coś w nim stworzyć. Na przykład zna na wylot obsługę programu Adobe Photoshop. Siłą rzeczy znając obsługę wie jak pewne rzeczy z grafiki zrobić, ale nie jest projektantem. Mam wrażenie, że spora część firm szuka generalizotra z Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, a nie projektanta graficznego. Zdarza się również na odwrót, że firma szuka projektanta, a trafia na generalizatora, bo sam generalizator nie zdaje sobie sprawy, że znajomość obsługi programu graficznego nie czyni go projektantem.

Generalizator to bardzo poważna funkcja

Generalizator to ważna osoba dla twórców. Ponieważ jest on wstanie znacznie przyspieszyć pracę np. projektantów graficznych. Zna on wszystkie narzędzia danego programu i może podpowiedzieć jak dany efekt uzyskać szybciej w pełni wykorzystując aplikację. Także jest to osoba o wysokich umiejętnościach. Nie człowiek, który poznał podstawy danego programu. Jednak jest bardzo źle gdy taka osoba jest mylona z projektantem graficznym.