Bezpośrednie wejścia na stronę

bezpośrednie wejście, direct

Aneta Duk
Bezpośrednie wejścia na stronę

Bezpośrednie wejście, które w Google Analytics prezentowane jest pod słowem "direct" oznacza, że osoba odwiedzająca Twoją stronę wpisała do okna przeglądarki w pasku adresu, adres Twojej strony. Oznacza to, że weszła na Twoją stronę bezpośrednio znając do niej adres lub mają zapisany w ulubionych. Gdy ktoś klika w link znaleziony w sieci wówczas jest to ruch pod słowem "refferal" w Google Analytics. Gdy natomiast wyszuka Cię np. w Google to jest to ruch pod słowem "organic search" czyli ruch z wyszukiwania organicznego tzw. "ruch organiczny".

Pasek adresu w przeglądarce to nie jest okno wyszukiwarki np. Google. Niestety parokrotnie spotkałam się z tym, że ludzie nie potrafili wejść na stronę, która nie była jeszcze zindeksowana w Google.
[edit 11.2019] Obecnie większość przeglądarek korzysta z domyślnej wyszukiwarki. Gdy adres wpisany do przeglądarki nie zostanie zinterpretowany jako adres strony internetowej, przeglądarka potraktuje wpisaną frazę jako wyszukiwanie i pokaże nam wyniki wyszukiwania. Jednak w dalszym ciągu gdy nasza strona internetowa nie jest zindeksowana w Google, nie wejdziemy na nią próbując wyszukiwać adres w wyszukiwarce Google.