Dzisiaj opowiem o tym jakie masz prawa do większych lub mniejszych projektów graficznych, które zamawiasz wprost lub, które są realizowane na potrzeby różnych zamawianych przez Ciebie usług. Np. Gdy zamawiasz obsługę facebooka, Instagrama, lub zlecasz wykonanie kampanii ADWORDS.
Z tego odcinak dowiesz się:
- Jakie masz prawa do projektów, które są tworzone niejako przy okazji wykonywania innej usługi, np. obsługi profilu społecznościowego.
- Czym różni licencja od autorskich praw majątkowych.
- Kiedy warto zatroszczyć się o autorskie prawa majątkowe, a kiedy można pozostać przy licencji.
- Co to są autorskie prawa osobiste.
- Jakie mogą wyniknąć dla Ciebie problemy związane z wykonywaniem autorskich praw osobistych.
- W jaki sposób poprawnie dokonać zamównia projektów graficznych.
- Jakie mogą być różnice w licencjach banków zdjęć i jakie niesie to za sobą zagrożenia.
- Kiedy możesz żądać przesłania wraz z projektem plików otwartych.
- Co to są pliki otwarte.
- Jakich praw potrzebujesz, żeby móc modyfikować we własnym zakresie zamówiony projekt.
W tym odcinku opowiadam troszkę o tym o czym będzie cały podcast. Kilka zdań o tym dlaczego nagrywam podcast i dlaczego skierowany jest do przedsiębiorców. Troszkę na odwrót to wyszło, najpierw nagrałam pierwszy odcinek w drugiej kolejności odcinek startowy, ale po numeracji się połapiesz!
Z tego odcinka dowiesz się m.in.:
- Dlaczego chcę się dzielić doświadczeniem z branży interaktywnej.
- Dlaczego swoje audycje kieruje do przedsiębiorców z sektora MŚP.
- Dlaczego warto się dokształcać - podstawowe pułapki jakie czyhają na nieświadomych.
- I dlaczego świetny do tego jest właśnie podcast.
Nie jest to temat świeży, ale w Internecie nie ma informacji czy aktualny. Aktualny na pewno pod tym kątem, że handlowcy katalogów firm wciąż są aktywni i sprzedają przedsiębiorcom wizytówki w swoich katalogach. Pod moim artykułem na temat negocjacji cen za ową wizytówkę [1] pojawił się komentarz od Zgreda (z bloga seo.zgred.pl), z informacją, że linki z takiej wizytówki mogą spowodować wpadnięcie w filtr Google. Postanowiłam sprawie przyjrzeć się bliżej, bo o ile dla SEO-wców sprawa może być mało istotna, o tyle dla przedsiębiorcy, który da się namówić na wizytówkę za kilka stów już jednak bardziej ;)
Oddaje w Twoje ręce (uszy ;) ) pierwszy odcinek podcastu. Ten dotyczy tematów związanych z wizerunkiem w Internecie, a konkretnie z pozycjonowaniem stron internetowych. Jeśli wypozycjonowałeś się na wybrane przez siebie frazy, ale nie zauważyłeś wzrostu sprzedaży produktów i usług, to ten odcinek z pewnością wyjaśni Ci dlaczego tak się może dziać. Wskaże wiele błędów i innych czynników, które stoją na drodze oczekiwanym wzrostom. Jeżeli jeszcze nie posiadasz strony lub przymierzasz się dopiero do pozycjonowania to ten podcast powinien być Twoim niezbędnikiem. Dzięki niemu unikniesz sporo błędów.
Z tego odcinak dowiesz się m.in.:
- Co to tak konkretnie znaczy pozycjonować stronę
- Dlaczego strona może nie mieć wzrostu liczby wyświetleń w wynikach wyszukiwania pomimo wypozycjonowania jej na wybrane frazy
- Przykłady błędnego doboru fraz kluczowych do pozycjonowania
- Dlaczego pomimo zwiększonej widoczności w Google strona może nie być częściej odwiedzana
- Przykładowe błędy w optymalizacji przyczyniające się do małego współczynnika kliknięć
- Co to jest współczynnik kliknięć
- Dlaczego pomimo wypozycjonowaniu i zwiększonej widoczności w Google strona nie generuje zwiększonej sprzedaży produktów lub usług
To będzie naprawdę krótki artykuł. Ponieważ temat jest niezwykle prosty. Na przestrzeni ostatnich 10 lat jesteśmy świadkami jak katalogi firm obniżają ceny za tzw. wizytówki. Ceny, które kiedyś opiewały na tysiące obecnie kształtują się na poziomie kilkuset złotych i mniej za dość rozbudowane wpisy. Ten sposób na promocję firmy w Internecie wymiera. Nie ma on żadnego sensu poza efektem wspomagającym pozycjonowanie. Ponieważ zdobywasz linki z dość dobrych stron.