komunikacja wizualna
podcast

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji  tutaj

Trailer #000

O czym jest ten podcast

Aneta Duk Subskrybuj:
iTunes | Android
Spotify | YouTube | RSS
Trailer #000

Krótkie wprowadzenie o czym jest drugi sezon podcastu.

Transkrypt

Widzę, że wciąż zaglądacie do startowego odcinka, żeby dowiedzieć się o czym jest ten podcast. Dlatego postanowiłam go zaktualizować i opowiem o czym jest drugi sezon. O projektowaniu graficznym mocno osadzonym w strategii marki. Takie zdanie ułożyłam, które zamyka w sobie tematykę tej produkcji. To znaczy, że podejmuje tutaj tematy związane z projektowaniem tożsamości wizualnych firm. 

Chcąc zrobić to dobrze nie da się podzielić tematu “projektowania marki” na część marketingową i część kreacji graficznej. Te tematy mocno się przeplatają i powinny się przeplatać. Powinny być od siebie zależne. Projektowanie graficzne powinno wynikać z pomysłu na biznes, nawet jeżeli jeszcze nie mamy w głowie kreacji marki i rozkręcamy coś “małego”. 

Wszystko co chcemy stworzyć wizualnie czy stronę internetową czy folder reklamowy powinno wynikać z naszego pomysłu na biznes na promocję. Wiem, że wiele osób nie zadaje sobie w ogóle fundamentalnych pytań. Takich jak: 

  1. Kim jestem?, 
  2. Co robię?
  3. Dlaczego to jest ważne?
  4. Dla kogo to robię?
  5. Kto robi podobne rzeczy?
  6. Co robię inaczej?

Ale odpowiedź na nie daję gwarancję, że nie będziemy się kręcić w kółko tylko cały czas iść do przodu. Zanim zlecisz zaprojektowanie logo, strony internetowej, ulotki, czegokolwiek warto dokładnie wiedzieć jaki efekt ma to przynieść i co chcesz uzyskać. Więcej klientów i pieniędzy to niestety za mało żeby stworzyć coś skutecznego. A o skutecznym projektowaniu mówię w tym podkaście. 

O czym jeszcze? O współpracy, o pracy projektanta. O jakości w projektach. O procesach np. z czego składa się wykonanie takiego czy innego projektu. Generalnie o wszystkim co da się powiedzieć, a nie trzeba pokazywać i jest związane z tożsamością wizualną firmy i strategią marki. Moim celem jest, aby gdzieś na samym końcu wyszedł nam przewodnik po kompleksowym projektowaniu marki. Ja nazywam się Aneta Duk i zajmuje się projektowaniem tożsamości wizualnej marki. Zapraszam Cię do słuchania.