Jak wygląda mój proces opracowania logo. Czego potrzebuję się dowiedzieć na temat marki, aby podjąć się projektu najprostszej identyfikacji wizualnej: logo + księga znaku. Ile czasu trwa proces opracowania logo w moim przypadku? Co to jest brief i jak go sporządzam. Co to jest mood board i jak pomaga w procesie projektowania. Po co robię mapę myśli. Jak testuję znak. Jak przygotowuję prezentację dla klienta. Co zawiera podstawowa Księga Znaku. I wiele innych.
Jaka odpowiedzialność ciąży na projektancie za popełnione błędy. Czy są jakieś granice finansowe tej odpowiedzialności. Co mogą zagwarantować protokoły odbiorcze i w jakich warunkach. Co powinno znaleźć się w umowie, a co jest domyślne. Co implikuje profesjonalny charakter działalności.
Co to jest Klucz wizualny, key visual, ilustracja kluczowa. Co to jest Księga Znaku i Księga Identyfikacji Wizualnej. Na czym polega spójność w projektowaniu. Poznasz przykłady elementów charakterystycznych, gwarantujących spójność. Dlaczego większe logo to za mało. Dlaczego warto odcinać kupony od 1 projektu zamiast za każdym wynajdować koło. Na czym polega dobra rozpoznawalność marki i z czego wynika.
Z tego odcinka dowiesz się jak własny szkic, pomysł lub gotowy projekt z Internetu wpływa na proces opracowania znaku przez projektanta. Czy gwarantuje szybszą i tańszą realizację i w jakim przypadku. Co może pójść nie tak w takiej sytuacji. Dlaczego część projektantów może niechętnie reagować na klienta z własnym szkicem lub pomysłem. Co pomijasz w procesie opracowania znaku gdy skupiasz się tylko na naszkicowaniu pomysłu, który przyszedł Ci do głowy. I wiele innych.
Podczas odpowiadania na zapytania ofertowe zauważyłam dość dużą tendencję do konstruowania zapytania w następujący sposób: potrzebuję proste logo. Pozostaje pytanie czy określenie "proste", "nieskomplikowane" w przypadku znaku graficznego w jakikolwiek sposób determinuje czas jego wykonania?