Blog

blog, internetowy pamiętnik, blogi

Aneta Duk
Blog

Obecnie to serwis tematyczny z artykułami. Zazwyczaj pisany i prowadzony przez jedną osobę. Wpisy powstają w porządku nie encyklopedycznym, a bardziej przypominającym pamiętnik (chronologicznym). Blog często ma określoną tematykę lub przynajmniej temat przewodni. Blogi mają swój początek w „internetowych pamiętnikach lub dziennikach”. Obecnie ta forma już praktycznie nie występuje. Teraz blog w najbardziej lekkiej formie jest po prostu zbiorem chronologicznie ułożonych tekstów oscylującej wokół zainteresowań autora. Często jest to subiektywne spojrzenie autora na świat lub temat

Pseudoblogi

Blog ze względu na swoją popularność i zdolność do budowania szerokiego audytorium zyskał spore zainteresowanie wśród marketerów internetowych. Google też bardzo polubił blogi, ponieważ jest na nich sporo wartościowej treści, a co za tym idzie zyskały również sympatię pozycjonerów. Dlatego też możemy w Internecie spotkać wiele wynaturzonych blogów. Dziwnych tworów, które nazywają się blogami, ale nimi nie są. Istnieją tylko po to, aby zmanipulować algorytm Googla lub w nieudolny sposób próbować faktycznie pozyskać audytorium w celach marketingowych - blogi firmowe.

Blogi firmowe

Nie wszystkie blogi firmowe są słabe oczywiście. W końcu większość blogerów posiada swoje firmy więc są to ich blogi firmowe. Mam tutaj na myśli np. kilkudziesięcioosobową firmę, która do tej pory działała w sposób tradycyjny. Chcąc jednak skorzystać trochę z tego ruchu w Internecie właściciel takiego przedsiębiorstwa postanawia założyć bloga. Bo trzeba mieć bloga. Bo tak agencja seo zasugerowała. Potem na siłę wymyśla się temat, następnie ktoś musi na te tematy pisać, najlepiej tanio i szybko☺. Bez pasji, często bez odpowiedniego zaangażowania. Niestety ciężko w takiej sytuacji osiągnąć taki efekt jak to jest w przypadku blogów prowadzonych przez pasjonatów.