Agencja

agencja, studio, agencja interaktywna, agencja kreatywna, agencja pr, studio graficzne, agencja reklamowa

Aneta Duk
Agencja

Jest to definicja agencji, które świadczą usługi w tematyce tego bloga. Nie będzie tutaj mowy o agencjach rządowych, towarzyskich itd.

Agencja to firma, która świadczy usługi w branży kreatywnej, marketingowej, PR. Do branży kreatywnej należą m.in.: fotografia, video, projektowanie graficzne. Agencja świadczy usługi dedykowane dla swoich klientów. Agencja może świadczyć kompleksowe usługi lub specjalizować się w konkretnej dziedzinie. Np. w tworzeniu spotów video lub projektowaniu tożsamości wizualnej firmy.
Nie ma takiej reguły, że agencja świadczy usługi bardziej profesjonalne niż freelancer i na odwrót. I w jednej formie działalności i drugiej są mistrzowie w swoim fachu i początkujący.

Ceny za usługi w agencjach są tak różne jak i u freelancerów. Jednak już w kilku osobowej agencji ceny nie będą tymi najniższymi jakie możesz otrzymać na rynku. Wynika to z naturalnych kosztów jakie ponosi firma: lokal, koszty pracownicze i inne. 

Warto też wiedzieć, że w tej branży agencja, w której pracuje 20 osób to duża agencja. Często też zamiast nazwy "agencja" można spotkać "studio" np. "studio graficzne", "studio projektowe", "studio fotograficzne" itd.