Mam gotowy pomysł na logo, szukam grafika #017

Szkic, pomysł, kopia z Internetu trzy sytuacje, które mogą czasami pomóc, czasami zaszkodzić.

Aneta Duk Subskrybuj:
iTunes | Android | RSS

Mam gotowy pomysł na logo, szukam grafika #017

Z tego odcinka dowiesz się jak własny szkic, pomysł lub gotowy projekt z Internetu wpływa na proces opracowania znaku przez projektanta. Czy gwarantuje szybszą i tańszą realizację i w jakim przypadku. Co może pójść nie tak w takiej sytuacji. Dlaczego część projektantów może niechętnie reagować na klienta z własnym szkicem lub pomysłem. Co pomijasz w procesie opracowania znaku gdy skupiasz się tylko na naszkicowaniu pomysłu, który przyszedł Ci do głowy. I wiele innych.

Proste logo tzn. jakie? #016

Co tak naprawdę determinuje, że projekt logo jest prosty lub skomplikowany? Czy minimalistyczne tzn. łatwiejsze w zaprojektowaniu?

Aneta Duk Subskrybuj:
iTunes | Android | RSS

Proste logo tzn. jakie? #016

Podczas odpowiadania na zapytania ofertowe zauważyłam dość dużą tendencję do konstruowania zapytania w następujący sposób: potrzebuję proste logo. Pozostaje pytanie czy określenie "proste", "nieskomplikowane" w przypadku znaku graficznego w jakikolwiek sposób determinuje czas jego wykonania?

Polska czcionka, czy angielski font?

Co rzeczywiście oznaczają słowa: czcionka, font i krój pisma.

Aneta Duk Komunikacja wizualna
Polska czcionka, czy angielski font?

Fonty i czcionki interesują mnie ponieważ są przedmiotem mojej pracy, a w kwestii tych dwóch jest sporo do wyjaśnienia. Pomimo, że słowo czcionka w świecie cyfrowym jest coraz częściej akceptowane, to jednak wkrada się sporo innych nieporozumień. Nie jestem ortodoksem, purystką językową, a co najważniejsze nie jestem językoznawcą, wychodzę jednak z założenia, że język służy do komunikacji więc dotyczy nas wszystkich. Jeżeli o dobrej komunikacji mowa, to nikt nie zaprzeczy, że tym lepiej się komunikujemy, im częściej obracamy tymi samymi definicjami poszczególnych słów i pojęć. Niniejszy tekst jest moją notatką z poszukiwań odpowiedzi na pytanie czy słowo czcionka wykorzystywane w świecie cyfrowym było kiedykolwiek błędem językowym lub rzeczowym. Czy pochodzenie polskiej czcionki tak bardzo różni się od angielskiego font, że aż musieliśmy sobie to słowo zapożyczyć. Co rzeczywiście oznaczają słowa: czcionka, font i krój pisma.