Korekty w projektach graficznych #015

Jak zgłaszać korekty, aby uniknąć efektu frankensteina

Aneta Duk Subskrybuj:
iTunes | Android | RSS

Korekty w projektach graficznych #015

Jaka jest granica pomiędzy zgłaszaniem uwag, a przejmowaniem roli projektanta? Skutkiem projektowania za grafika, zwłaszcza jak to robi jednocześnie kilka osób z firmy może być efekt frankensteina. Aby do tego nie dopuścić mam dla Ciebie kilka wskazówek.

Dosyłanie projektów graficznych i pliki otwarte #014

Ile razy, projektant ma obowiązek dosyłać projekt? Czy może zarządać wynagrodzenia za przesłanie wykonanego projektu? Czy zawsze należą Ci się pliki otwarte do zamawianego projektu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania. Znajdziesz oczywiście w tym odcinku.

Aneta Duk Subskrybuj:
iTunes | Android | RSS

Dosyłanie projektów graficznych i pliki otwarte #014

Komputer Twojego grafika to nie jest najbezpieczniejsze i darmowe miejsce do przechowywania Twoich projektów. O ile projektant nie świadczy konkretnie usługi backupu (kopii zapasowej) plików. Nie masz tego na umowie. To może się okazać, że gdy zechcesz wykonać dodruk poprzedniego projektu, będzie trzeba zapłacić (to w najlepszym wypadku) lub zamówić projekt od nowa. Ponieważ wykonawca może nie przechowywać archiwalnych projektów.

Negocjacje cen z grafikiem #013

Jak powstaje cena do negocjacji? Kiedy (nie) negocjować usługi dedykowane? Dlaczego cena, która nie jest do negocjacji może być korzystniejsza? Jakie argumenty nie sprzyjają negocjacjom (z projektantem graficznym)? Dlaczego negocjacje w usługach to nie to samo co negocjacje w skalowalnych biznesach? Dlaczego w przypadku dzieł z prawami autorskimi konieczne są umowy? Dlaczego gdy nie ma umowy, projektant może odmówić przesłania projektu przed uregulowaniem faktury?

Aneta Duk Subskrybuj:
iTunes | Android | RSS

Negocjacje cen z grafikiem #013

Kontynuacja dziesięciu spornych tematów na linii grafik - klient. W trzynastym odcinku opowiadam o negocjowaniu cen. Negocjowanie jest bardzo modną praktyką biznesową. Nie przypomina już krakowskiego targu. Kawka, herbatka, przyjemne miejsce i negocjujemy. Nie łudźmy się jednak. Każda cena podlegająca negocjacjom jest do niej specjalnie przygotowana. Czy zatem ceny, które nie są do negocjacji są cenami mniej atrakcyjnymi niż te, które można negocjować? A może jest na odwrót? Jak znaleźć punkt odniesienia gdy negocjujemy usługi nie wymierne, których nie da się wrzucić w porównywarkę cen lub ciężko ustalić ich wartość rynkową? Jakich argumentów nie używać w przypadku negocjacji cen z projektantem graficznym? Z tymi pytaniami zmierzam się w tym odcinku.