Menu

Album fotograficzny Patryk Golon

Home / Projekty / Album fotograficzny Patryk Golon

Album fotograficzny Patryk GolonAlbum Fotograficzny  Patryk GolonAlbum Fotograficzny  Patryk GolonAlbum Fotograficzny  Patryk GolonAlbum Fotograficzny  Patryk GolonAlbum Fotograficzny  Patryk GolonAlbum Fotograficzny  Patryk GolonAlbum Fotograficzny  Patryk Golon

Projekt graficzny, skład i przygotowanie do druku

2020-09-06 07:35:00

Rodzaj projektu: Wdrożony
Autor projektu: Aneta Duk

Projekt albumu dla fotografa przyrody Patryka Golona. W tym projekcie nie ma elementów przypadkowych. Patryk Golon ma duszę artysty, która nie kończy się na samej fotografii. Dlatego z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to był wspólny projekt.

Okładka

Okładka albumu bazuje na fotografii Patryka. Fotografii do wyboru było sporo, dlaczego akurat ta zasłużyła na okładkę? Jednym z ulubionym tematów fotografa są zdjęcia ptaków na minimalistycznym tle z liniami przebiegającymi wzdłuż zdjęcia. Wspólnie uznaliśmy, ze motyw linii przebiegających przez całą szerokość okładki (przód i tył) to będzie idealny motyw. Dodatkowo minimalistyczny charakter pomaga w rozmieszczeniu niezbędnych treści. Gatunek ptaka znajdującego się na okładce również nie jest bez znaczenia. Nie jest łatwo sfotografować taki okaz.

Typografia

Typografia w albumie to krój pisma, który Patryk wykorzystuje do podpisywania zdjęć w swoich mediach społecznościowych. Krój mocno nawiązuje do charakteru pisma autora zdjęć. 

Wyklejka

Wewnętrzne strony okładki zdobi tzw. wyklejka zadrukowana również twórczością Patryka. To ręcznie robione spraye, które często służą za ramki do zdjęć. Wzory są niepowtarzalne, dlatego ten można znaleźć tylko i wyłącznie na wyklejce albumu w ilości 50 szt.

Obserwuj na: