Menu

Imker

Home / Projekty / Imker

Imker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker Identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualnaImker identyfikacja wizualna

Pełna identyfikacja wizualna: logo, key visual

2020-09-20 00:00:00

Rodzaj projektu: Wdrożony
Autor projektu: Aneta Duk

Odświeżenie wizerunku graficznego marki Imker. Marka IMKER jest pozytywnie kojarzona. Śledząc media społecznościowe, opinie klientów, można spotkać tylko pozytywny odbiór. Całość dotychczasowych działań z wykorzystaniem komunikacji wizualnej była bardzo spójna i konsekwentna. Wysoka jakość usług i zadowolenie klienta pozwoliło wypracować w wąskim gronie twórców internetowych pozytywne skojarzenia. Wszystko przemawia, za tym, że radykalne zmiany nie są uzasadnione pod względem profitów wizerunkowych jakie mogą przynieść.

Główny cel zmian

Założenia

Analiza symboliki znaku

Nowy znak, składa się z sygnetu i typografii, gdzie sygnet łączy się z pierwszą literą nazwy marki "i". Główny obrys sygnetu to sześciokąt foremny. Podstawowy kształt całej identyfikacji wizualnej. W sygnecie udało się zawrzeć szeroką symbolikę. Sześciokąt foremny to kształt plastra miodu, graficznej reprezentacji związków chemicznych i obrys - sześcianu (paczki). Kształt sygnetu może rownież przypominać literę "e", która jest kojarzona z wszystkim co internetowe (e-mail, e-commerce itd.). Całość symbolu dokładnie reprezentuje genezę nazwy, elastyczność i dopasowanie się do potrzeb klienta, a także główne usługi i archetypy marki: maga i mędrca.

Klucz wizualny

Od początku prac projektowych zależało mi na tym aby zbudować dla znaku siatkę opartą o sześciokąt foremny, który miał być później głównym kształtem całej identyfikacji wizualnej. Podczas rozpisywania mapy myśli wszystkie drogi prowadziły właśnie do kształtu sześciokąta. Geneza nazwy, która pochodzi z języka niemieckiego oznacza dosłownie "pszczelarz" i doprowadza nas do pszczół, miodu i plastrów miodu, które są w kształcie sześciokąta foremnego. Plastry miodu to również modułowość, czyli dostosowanie do potrzeb klienta, elastyczność i nieskończony rozwój. Zestawiłam to z archetypami marki maga, mędrca i opiekuna, który został połączony w przyjaznego alchemika. Mikstury to związki chemiczne, które ponownie w swojej graficznej reprezentacji bazują na sześciokącie. W końcu sześciokąt foremny to obrys sześcianu - paczki. Stąd wybór i dla mnie i dla klienta był oczywisty chcemy oprzeć identyfikację wizualną na kształcie sześciokąta. Tak powstały plastry miodu, które są jednocześnie siatką klocków/paczek/palet. Bardzo elastyczne rozwiązanie pozwala nam tworzyć infografiki o dowolnych kształtach w zależności od tego jaką przestrzeń potrzebujemy zapełnić. Zgodnie z tą wizją powstał pierwszy set ikon/paczek opisujących głównie usługi z działu fulfillment, a które bazują na naszym sześciokącie i wpisanym w niego sześcianie.

Obserwuj na: