Menu

Balance Cafe

Home / Projekty / Balance Cafe

Balance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualna
Balance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualnaBalance Cafe Logo i identyfikacja wizualna

Logo, Identyfikacja wizualna

2019-04-12 16:53:34

Rodzaj projektu: Koncept
Autor projektu: Aneta Duk

Idea znaku to przedstawienie filiżanki kawy z chińskim znakiem równowagi, który ma przypominać ziarno kawy i jednocześnie kształty powstające na zaparzonym napoju. Jeżeli Twoją misją jest idealnie zaparzona czarna mikstura i wierzysz, że dla zachowania równowagi w życiu potrzebna jest kawa  to ten znak jest dla Ciebie.

Wykorzystany krój pisma

Zadanie

Kawiarni towarzyszy atmosfera relaksu i wyciszenia. W tle gra muzyka w stylu chillout z płyt winylowych. Myśl przewodnia marki to: "Zatrzymaj się na moment, wycisz się i odzyskaj równowagę".

Symbole zawarte w znaku

W znaku postanowiłam połączyć ze sobą trzy słowa kluczowe: ziarno kawy, chiński znak równowagi ying-yang oraz filiżankę. Ziarno kawy jest jednocześnie znakiem równowagi ying-yang oraz pływającą po kawie pianką. Wykonana animacja dodatkowo nasuwa skojarzenie z kręcącą się czarną płytą winylową. Filiżanka, która jest widziana pod kątem prostym od góry zamyka całość w jeden symbol. 

Konstrukcja znaku

Konstrukcja znaku opiera się na okręgach. Okręgi tworzą kształt filiżanki oraz ziarno kawy. Ziarno kawy powstało na bazie chińskiego znaku równowagi oraz okręgów pozostających ze sobą w złotej proporcji.

Możliwość dostosowania projektu

Dostosowanie znaku polega przede wszystkim na dobraniu kolorystyki oraz zmianie nazwy firmy. Należy jednak mieć na uwadze, że nazwa wpłynie na ostateczny wygląd znaku. Do logo przekazywane są pełne autorskie prawa majątkowe. Jeżeli jesteś zainteresowana(y) tym znakiem napisz.

Licencje i prawa autorskie

Niniejszy projekt jest objęty ochroną praw autorskich. Autorskie prawa majątkowe oraz autorskie prawa osobiste należą do autora projektu. Kopiowanie projektu jest zabronione. W momencie sprzedaży, do projektu przekazywane są pełne autorskie prawa majątkowe. Jeden projekt jest sprzedawany tylko jednemu podmiotowi na wyłączność. Licencja zastosowanego kroju pisma pozwala na wykorzystanie gotowego projektu znaku bez dodatkowego zakupu licencji na krój pisma. W przypadku potrzeby użycia tego samego kroju w innych materiałach firmowych, projektowanych samodzielnie lub u innego projektanta należy posiadać własną licencje na ten krój pisma.

Obserwuj na: