Katalogi firm, a kary od Google

Czy wizytówka w dobrym i drogim katalogu firm, może sprowadzić na Ciebie gniew wujka Google? Jakie linki to linki naturalne?

Aneta Duk Pozycjonowanie
Katalogi firm, a kary od Google

Nie jest to temat świeży, ale w Internecie nie ma informacji czy aktualny. Aktualny na pewno pod tym kątem, że handlowcy katalogów firm wciąż są aktywni i sprzedają przedsiębiorcom wizytówki w swoich katalogach. Pod moim artykułem na temat negocjacji cen za ową wizytówkę [1] pojawił się komentarz od Zgreda (z bloga seo.zgred.pl), z informacją, że linki z takiej wizytówki mogą spowodować wpadnięcie w filtr Google. Postanowiłam sprawie przyjrzeć się bliżej, bo o ile dla SEO-wców sprawa może być mało istotna, o tyle dla przedsiębiorcy, który da się namówić na wizytówkę za kilka stów już jednak bardziej ;)

Jak negocjować wizytówkę w katalogu firm

To im zależy najbardziej na nawiązaniu współpracy, nie Tobie.

Aneta Duk Pozycjonowanie
Jak negocjować wizytówkę w katalogu firm

To będzie naprawdę krótki artykuł. Ponieważ temat jest niezwykle prosty. Na przestrzeni ostatnich 10 lat jestem świadkiem jak katalogi firm obniżają ceny za tzw. wizytówki. Ceny, które kiedyś opiewały na tysiące obecnie jest to kwota rzędu kilkuset złoty i mniej za dość rozbudowane wpisy. Ten sposób na promocję swojej firmy w Internecie wymiera. Nie ma on żadnego sensu poza efektem wspomagającym pozycjonowanie. Ponieważ zdobywasz linki z dość dobrych stron.

Zanim zamówisz usługę pozycjonowania

Potrzebujesz dobrej widoczności w Google, ale czy napewno usługę pozycjonowania?

Aneta Duk Pozycjonowanie
Zanim zamówisz usługę pozycjonowania

Pozycjonowanie na kilka fraz na niewiele się zdaje. Często jest nie wykonalne jeżeli masz malutką stronę firmową, na której nic się nie dzieje. Jeżeli masz bardzo konkurencyjną branżę to pozycjonowanie żeby było skuteczne i nie szkodliwe będzie drogie. Jeżeli masz mało konkurencyjną branżę to można poradzic sobie samemu. Kilka prostych zabiegów i trzymanie się pewnych zasad spowoduje, że Twoja strona będzie dobrze widoczna w wyszukiwarce Google.

 1. Google promuje dobre treści, nie masz ich polecisz w dół
 2. Linki do Twojej strony podwyższają jej pozycje
 3. Mocne linki i pseudomocne linki
 4. SEO - spodobaj się Googlowi
 5. Dlaczego blogerzy się nie pozycjonują, a są bardzo wysoko w Google?
 6. Przepis na sukces w Google
 7. Czynnik społecznościowy
 8. Sprawdźmy czy mam rację ;)
 9. Nie możesz zakończyć usługi pozycjonowania
 10. Efekt pozycjonerski jest, efektu marketingowego brak
 11. Sam skutecznie wypromujesz swoją stronę w Google